Lista aktualności Lista aktualności

Ścieżka edukacyjna w Leśnictwie Kruczlas

W dniu 15 listopada 2013 roku w Nadleśnictwie Krucz odbyło się uroczyste otwarcie ścieżki przyrodniczo – leśnej w Leśnictwie Kruczlas

Ścieżka przyrodniczo-leśna w Leśnictwie Kruczlas - puszczańskimi szlakami po wiedzę i przygodę....


Ścieżka przyrodniczo – leśna została utworzona w 2013 r. i znajduje się na terenie Leśnictwa Kruczlas niedaleko leśniczówki Leśnictwa Kruczlas. Najłatwiej dojechać tu można z miejscowości Krucz w kierunku Nowiny przez Kruteczek bądź z miejscowości Nowiny do leśniczówki Leśnictwa Kruczlas. Drogę do leśniczówki ułatwiają drogowskazy.

Trasa przebiega przez zróżnicowane tereny. Przemierzając jej szlaki można podziwiać różne siedliska leśne, drzewostany w różnej fazie wzrostu, od uprawy leśnej, przez młodnik, drągowinę, drzewostan dojrzewający po drzewostan dojrzały, siedlisko Natury 2000 czy też poletko łowieckie.

Ścieżka ma kształt pętli, początek i koniec stanowi Wiata Edukacyjna - Tipi z miejscem na ognisko i niezwykle urokliwym oczkiem wodnym. Niedaleko Wiaty przy leśniczówce znajduje się miejsce postoju pojazdów. Całkowita długość ścieżki to ok. 3,5 km.

Przygotowaną przez leśników ścieżkę można przebyć pieszo lub na rowerze. Orientacyjny czas zwiedzania wynosi ok. 2 godz. Na trasie ścieżki zlokalizowano 13 przystanków wyposażonych w tablice edukacyjne przybliżające tematykę gospodarki leśnej prowadzonej przez leśników.

Nadleśnictwo Krucz serdecznie zaprasza rodziny, grupy szkolne oraz wycieczki do korzystania ze ścieżki przyrodniczo – leśnej i podziwiania piękna rodzimej przyrody.

W przypadku zainteresowania zwiedzaniem ścieżki z przewodnikiem – leśnikiem należy skontaktować się z pracownikiem Nadleśnictwa Krucz, Panią Iwoną Wolską; tel. (0-67) 255 18 25 lub iwona.wolska@pila.lasy.gov.pl lub krucz@pila.lasy.gov.pl