Lista aktualności Lista aktualności

Przedwiośnie

Przedwiośnie to czas, w którym przyroda stopniowo budzi się do życia.

Jednym z pierwszych znaków nadchodzącego przedwiośnia są łagodniejsze temperatury. Chłodne dni zaczynają ustępować ciepłym promieniom słońca. Na drzewach zaczynają pojawiać się pierwsze pąki, przygotowujące się do rozwinięcia w kształtne liście i kwiaty. Gałęzie, które jeszcze niedawno były szare i gołe, nabierają nowego życia i zaczynają nabierać zieleni. To wspaniały widok, który zapowiada nadchodzącą eksplozję kolorów. Obecność ptaków staje się bardziej zauważalna, a śpiewy są częstsze i radosne. Przedwiośnie to także okres, kiedy ziemia zaczyna odsłaniać swoje skarby.

Pierwsze przebijające się spod ziemi krokusy czy śnieżyczki, tworzą delikatne dywany kwiatowe. Mimo że przedwiośnie to czas przejściowy, jest pełne subtelnych piękności i nadziei.

Zaczynamy odczuwać pewną lekkość, gdy dni stają się dłuższe, a przyroda rozkwita. To doskonały moment, aby cieszyć się spacerami po ścieżkach pełnych zieleni, obserwować ptasie parady i cieszyć się pierwszymi promieniami słońca, które zapowiadają nadejście pełni wiosny.

Zapraszamy do odwiedzenia ścieżek edukacyjnych znajdujących się przy Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek im. prof. Jana Szyszko:

https://www.pila.lasy.gov.pl/web/cplpgorajzamek/morena-czarnkowska