Lista aktualności Lista aktualności

Zapraszamy na warsztaty!

Jak dbać o środowisko w domu i na podwórku? Na to pytanie będziemy odpowiadać
22 czerwca br. w godz. 12:00 – 16:00 na warsztatach „Moje działanie ma znaczenie – kamyk dla trzmiela!” w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek

im. prof. Jana Szyszko.  

Warsztaty odbędą się w formie Gry terenowej, której pierwszym etapem będzie zdobycie wiedzy, drugim przekucie jej w praktykę. 
Do dyspozycji Uczestników będzie kilka stanowisk praktycznych:
• dbania o zapylacze,
• uprawa kiełków,
• wyrób mydła,
• tworzenie świeczek i tabliczek florenckich.

Będziemy także budować duży hotel dla zapylaczy!

Działanie to ma na celu propagowanie wiedzy ekologicznej i przyrodniczej. Tematy poruszane w grze obejmować będą sposoby dbania o środowisko w domu i najbliższym otoczeniu, adaptację do zmian klimatu, oszczędzanie energii, ponowne wykorzystanie materiałów oraz wiele innych aspektów ekologii i ochrony przyrody.
Jednym z elementów gry będą kamienie, które zostaną wykorzystane na budowę sandarium dla zapylaczy. Te kamienie będą walutą, która pozwoli przejść uczestnikom do kolejnego etapu gry.
 

UWAGA! 
- Liczba miejsc ograniczona, zapisy pod numerem telefonu 67 349 00 44
- Prosimy o przyniesienie kamieni – otoczaków we własnym zakresie! Każda liczba mile widziana!

Przedsięwzięcie pn.: „Moje działanie ma znaczenie – kamyk dla trzmiela! Organizacja warsztatów w Centrum Promocji Lasów Państwowych Goraj-Zamek im. prof. Jana Szyszko” dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Materiały do pobrania