Wydawca treści Wydawca treści

Planujesz wycieczkę do Puszczy Noteckiej?

Zaplanuj ją z leśną aplikacją mobilną - mapy, ciekawostki, obiekty przyrodnicze, turystyczne...

Zachęcamy do pobrania i instalacji na swoim urządzeniu mobilnym aplikacji Puszcza Notecka. Przygotowała ją firma Amistad Sp. z o.o., a dostępna jest przez App Store oraz Google Play.

Aplikacja mobilna „Puszcza Notecka” przedstawia piękno leśnego obszaru, jakim jest Puszcza Notecka. Treści zawarte w mobilnym przewodniku obejmują tereny ośmiu nadleśnictw: Sieraków, Karwin, Wronki, Krucz, Międzychód, Skwierzyna, Oborniki i Potrzebowice.

W aplikacji znajdziemy szereg informacji, które pomogą w zaplanowaniu wizyty w leśnym kompleksie. Kilkaset obiektów zostało podzielonych na kategorie, dzięki czemu łatwo odnaleźć można na przykład miejsce postoju pojazdów, miejsce na biwak czy zabytki.

Najważniejszą funkcją aplikacji jest nawigacja w sieci szlaków udostępnionych przez nadleśnictwa: będąc w trybie offline wyznaczymy trasę z jednego punktu do drugiego, cały czas bezpiecznie poruszając się po wyznaczonych szlakach i ścieżkach. Mamy do dyspozycji szlaki rowerowe, nordic walking, a nawet konne. Lokalizacja GPS pozwoli nam na dokładne zbadanie ostępów Puszczy.

W mobilnym przewodniku znajdują się także aktualne wydarzenia, informacje o nadleśnictwach i regionie, a także – co ważne – powiadomienia o zagrożeniach na terenie lasów.

Zapraszamy do odwiedzenia Puszczy Noteckiej razem z aplikacją!

 

Poniżej link do aplikacji z Google Play:

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.amistad.treespot.puszcza_notecka

 

fot. Andrzej Stoiński